Hodinky Rado

Pánské hodinky Rado (694)
Dámské hodinky Rado (615)

Hodinky Rado skladem (68)
Hodinky Rado v akci (5)
Nárazuvzdorné - vodotěsné hodinky Rado
Automatické hodinky Rado
Quartzové hodinky Rado
Hodinky Rado se stopkami

Hodinky Rado s kovovým páskem
Hodinky Rado s koženým páskem
Hodinky Rado s kaučukovým páskem
Hodinky Rado s plastovým páskem

Titanové hodinky Rado
Zlacené či zlaté hodinky Rado
Keramické hodinky Rado
Kovové (ocelové) hodinky Rado

Malé (do 34mm)
Střední (34,1 - 39mm)
Středně velké (39,1 - 43mm)
Velké (nad 43,1mm)

Naše firma je autorizovaným oficiálním prodejcem hodinek Rado. Díky tomu máte jistotu originálu hodinek. Spolu s jistotou originálu a s tím spojenou vysokou kvalitou hodinek máte jistotu oficiálního záručního a pozáručního servisu. Současně však i velmi důležitého servisu informačního, jelikož hodinky této značky si vyžadují svoji úroveň prodeje. Naše firma spolupracuje s oficiálním distributorem hodinek Rado pro Českou republiku firmou Vedu. Na stránkách www.vedu.cz je náš obchod evidován v sekci Autorizované prodejny Rado. Naše firma je též vedená v sekci Store Locator na oficiálních stránkách firmy Rado www.rado.com.

Rado SwitzerlandHodinky Rado jsou jiné než ostatní klasické hodinky a svými ladnými designy plnými technické lehkosti jsou velmi oblíbené.
 Pánské hodinky Rado jsou synonymem luxusu, který je jiný. Luxusu, který nenechá nikoho bez povšimnutí. Luxusu, který ohromí. A jsou to právě Rada, která podpoří eleganci každého muže mnohem víc, než běžné designy klasických hodinek. Pánské Rada jsou zkrátka vrchol technické elegance.
 Dámské hodinky Rado mají stejné designy jako hodinky pánské, ale jsou pochopitelně menší. Jemnost modelů, kterými Rado vyniká, dovoluje dělit pánské a dámské hodinky pouhou velikostí. Proto se velmi často vyrábí sety Rado - stejné hodinky pro oba manžele.  Avšak nejen tvary a barvami se Rado odlišuje od průměru, ale i materiály - tato švýcarská značka ponejvíce vyrábí pouzdra a náramky z nepoškrabatelných materiálů jako např. keramika. Společně poté v kombinaci těchto materiálů se safírovými skly se stávají hodinky Rado kompletně nepoškrábatelnými.

Hodinky Rado keramika
 Historie Rada se datuje od roku 1917, kdy byla založena společnost Schlup & Co. Tuto firmu založili tři bratři - Fritz, Ernst a Werner Schlup. Tato manufaktura, sídlící  ve Švýcarském Lengnau, vyráběla pouze strojky. Až v roce 1957 vyrábí Rado první hodinky a využívá převratné technoligie do té doby nikým nepoužitelné - nepoškrábatelné materiály na výrobu pouzder a náramků. Zpočátku se nesetkával tento nápad s pozitivní odezvou od zákazníků, posléze však byl počáteční neúspěch překonán a s prvními spokojenými zákazníky obraty prudce rostou. První modelová řada se nazývala a dodnes nazývá DiaStar Original. Volí opravdu tvrdé materiály - keramika, lanthan nebo hardmetal (wolfram - titan - karbid). V roce 2004 byla realizována nová technologie HighTech - tato modelová řada se nazývá V10K. Rado získává během svého času několik prestižních ocenění za design. Ocenění je získáno i za box na hodinky, který imituje ruku. Rado využívá ke zjemnění designů svých hodinek pravé diamanty vysoké kvality, které rozzáří tmavěmodrou či černou lesklou barvu tvrdé keramiky a model tak získává na ještě větší líbivosti a luxusu. Od roku 1993 je Rado člen společnosti SMH, později největšího výrobce hodinek na světě švýcarského Swatch groupu. Dnes značka Rado zaměstnává přibližně 300 zaměstnanců a vyrábí půl milionu hodinek ročně.
 Švýcarské hodinky Rado se vyrábí z několika základních materiálů:
1. High-Tech Keramika - Scratchproof High-tech Ceramic HTC. Velmi tvrdý materiál odolný proti poškrábání, který je na stupnici mezi čísly 1.200 - 1.900 Vickers. Je velmi příjemný na dotyk, protože je hladký bez ostrých hran. Další výhodou je lehkost tohoto materiálu. High-Tech Keramika se vyrábí v lesklém i matném provedení, v černé, tmavěmodré či bílé barvě. Tato technoligie je patentována značkou Rado a vynalezli ji technici Rada roku 1986. Všechny hodinky Rado s touto technologií mají ochrannou známku.
2. High-Tech Diamant HTD - Scratchproof High-tech Diamond. Prakticky nejtvrdší ze všech variant. Povrchová úprava této konstrukce je tvrdá jako diamant a na stupnici tvrdosti zaujímá nejvyšší pozici s číslem 10.000 Vickers. První hodinky s touto povrchovou úpravou byly dokonce zapsány do Guinessovy knihy rekordů jako nejtvrdší hodinky na světě. Tvrdost tohoto materiálu je na stupnici č.10, tzn. stejné, jako např. diamant. A diamant je nejtvrdší nerost na světě. Safírové sklo je také velmi tvrdé, ale safírové sklo je umělý korund a je na stupnici č.8. S porovnáním ocel nebo platina jsou na stupnici u čísla 2. Díky mnohaletému výzkumu a využívání nejmodernější nanotechnologie jsou hodinky Rado s touto povrchovou úpravou prakticky jedny z nejtvrdších hodinek na světě.
3. Scratchproof Ceramos. Tato úprava byla zavedená do výroby roku 1993. Tento velmi lehký materiál se rychle přizpůsobuje teplotě kůže a díky tomu nabízí bezkonkurenční pohodlí pro nošení. Tento materiál byl navržen tak, aby měl optimální vlastnosti kovu a keramiky. Ceramos je směs (spékání) keramického materiálu s karbidem titanu s kovovou příměsí a vydrží tlak až 1.000 barů a na stupnici tvrdosti je u čísel mezi 1.400 - 1.900 Vickers. Tento materiál je ještě o něco tvrdší než  high-tech keramika s rozdílem odstínu, který na rozdíl od černé či tmavěmodré keramiky má barvu stříbrného kovu.
4. Scratchproof  High-tech Lanthanum. Jeden z nejtvrdších materiálů na světě, který se těží v západní Austrálii, střední Africe a Brazílii.
5. Scratchprof Plasma High-tech ceramic - Plasma HTC. Materiál barvy nejčastěji kovové, ale může být přibarvován i na barvy jiné, např. zlatou. Tvrdostí je výše než keramika (na stupnici Vickers se pohybuje nad číslem 1.300). Při běžném denním nošením nepoškrabatelné.
6. Scratchproff Hardmetal HM. Materiál odolnější (tvrdší) než keramika a na stupnici tvrdosti se nachází mezi čísly 1.400 - 1.700 Vickers. Tento tvrdokov začala značka Rado používat už od roku 1962.
7. Scratchproof HM/CVD - Coated Hardmetal. Povrchová úprava velmi tvrdým kovem, který je při běžném nošení nepoškrabatelný. Tato úprava má tvrdost Hardmetalu, tzn. tvrdost 1.400 - 1.700 Vickers.
  Co se týče materiálů, které jsou nejčastěji používané v hodinářském průmyslu, pro úplnost je nutné dodat, že nejměkkčím materiálem pro výrobu hodinek je zlato, které se pohybuje na stupnici Vickers v hodnotách 100 - 200 Vickers. Hned vedle zlata je platina, která má tvrdost 110 - 140 Vickers. Poté následuje ocel, která se pohybuje od 200 - 900 Vickers (nejčastěji 225 Vickersových stupňů). Na dalším místě je titanium, který se pohubuje od 300 - 400 Vickers. Další v pořadí je křemíkové sklíčko ( Mineral crystal) - to je v pořadí 500 - 800 Vickers. A poté již přichází základní HTC Ceramic materiál - ten se pohybuje od 1.200 - 1.800 Vickers (nejčastěji 1250 Vickerových stupňů). Poté následuje HD Hardmetal, který má tvrdost v rozmezí od 1.400 - 1.700 Vickers. Další materiál v pořadí tvrdosti je Ceramos, který leží na stupnici tvrdosti od 1.400 - 1.900 Vickers. Následuje safírové sklo (High-tech Sapphire crystal), které má tvrdost 1.900 - 2.200 Vickers.
 Vážený zákazníku, uvažujete-li o hodinkách nadčasových elegantních designů s jednoduchým nádherným designem a chcete-li, aby hodinky vypadaly stále jako nové, zvolte si jeden z modelů této značky. Stránky této švýcarské firmy jsou www.rado.com. Uvidíte, že Vám tato švýcarská značka bude dělat radost po celou dobu nošení.

Vyberte si cenové rozpětí Potvrdit toto rozpětí
 
 
Náš obchod a kudy k nám | Kontakty
Hodinky - Hodinářství  zlatnictví  Jihlava
zavřít

Informace e-mailem

Chcete-li dostávat pravidelně informace o novinkách, akcích a slevách na e-shopu hodinky-damske-panske.cz, registrujte se do našeho newsletteru zadáním své e-mailové adresy do políčka níže.