Hodinky Prim

Pánské hodinky Prim (282)
Dámské hodinky Prim (155)

Hodinky Prim skladem (50)
Hodinky Prim v akci (0)
Nárazuvzdorné - vodotěsné hodinky Prim
Automatické hodinky Prim
Quartzové hodinky Prim
Hodinky Prim se stopkami

Hodinky Prim s kovovým páskem
Hodinky Prim s koženým páskem
Hodinky Prim s kaučukovým páskem
Hodinky Prim s plastovým páskem

Titanové hodinky Prim
Zlacené či zlaté hodinky Prim
Keramické hodinky Prim
Kovové (ocelové) hodinky Prim

Malé (do 34mm)
Střední (34,1 - 39mm)
Středně velké (39,1 - 43mm)
Velké (nad 43,1mm)

 České hodinky PrimHodinky Prim jsou na Českém trhu již od roku 1946 a vyznačovaly se vždy slušnou přesností a dobrou spolehlivostí. Firma vznikla v Liberci s názvem Chronotechna a vyráběl nejen hodinky, ale i hodiny a budíky. Za dvacetčtyři měsíců se stěhuje firma Chronotechna do nových, větších prostor do Šternberku.
 Pánské hodinky Prim jsou zde v provedeních titanu i oceli, pánové si mohou vybrat klasické quartzové hodinky i rádiem řízené. V mechanice lze za dobrou cenu koupit jak klasické automaty, tak i mechanické chronografy - automaty se stopkami.
 Dámské hodinky Prim jsou dnes moderních fashion designů a tyto designy vyrábí Prim jak v oceli, tak v titanu. Můžeme zde vybírat od malých lehkých vzdušných modelů po luxusně vypadající hodinky za přijatelnou cenu.
 První hodinky byly vyrobeny roku 1952 a strojek byl osazen 15 kameny, měl kotvový krok a novodobou setrvačku. O další dva roky později se vyrábělo již 5 modelů - všechny se strojky vlastní české výroby. Takto kompletní hodinky putovaly na zkoušky, kde uspěly. Díky tomu se začaly vyrábět hodinky ve velkén a tehdejší Československo se zařadilo mezi dvanáct států, které v té době uměly vyrobit své vlastní hodinky. Hodinky pro každého.Hodinky Prim s turbillonem


 

Primky byly opravdu velmi oblíbené - a to jak mezi seniory, tak mezi juniory. Kdo by neznal model Prim Sport, který byl osazen strojkem calibr 68 s perfektní vodotěsností? Už tenkrát byl design nadčasový a byl velmi podobný designům modelů Seiko hodinek. Chronotechna vyjela i s vlastním automatickým strojem, který byl na tehdejší dobu opravdu kvalitní. Primka šla vždy cestou inovace - jak strojků, tak designů.
  Nyní má  značka Prim ve svém sortimentu rádiem řízené hodinky, automaty, automaty chronografy, hodinky se safírovými skly v oceli i titanu. S hodinkami značky Prim se můžete vydat na pěší tůru po horách, směle se s nimi potápět či v mrazu se věnovat zimním sportům. Díky pokroku v celém hodinářském průmyslu se i česká firma Prim rozhodla používat jedny z nejkvalitnějších a nejpřesnějších strojků na světě - japonský Myiota CITIZEN.
  Firma MPM koupila licenční práva v roce 2001 ke značce Prim a pokračuje tak v tradici této značky. A právě s používáním kvalitních japonských komponentů je držena kvalita hodinek Prim stále velmi vysoko - důkazem je i model s tourbillonem. Tourbillon je složitý mechanismus, díky kterému chodí hodinky podstatně přesněji, poněvadž tento mechanismus eliminuje gravitaci země, která působí v polohách hodinek. Současně je ale důležité zmínit, že původní české Primky se stále vyrábějí v Novém Městě nad Metují. Tyto Primky jsou ve většině případech osazovány strojky vlastní výroby a to jak s ručním nátahem (celibre 68), tak samonátahem, díky čemuž jsou dražší než Primky z MPM. Do některých modelů Primek z Nového Města nad Metují se vkládají švýcarské strojky Eta a Valjoux.
  


 

Vyberte si cenové rozpětí Potvrdit toto rozpětí
 
 
Náš obchod a kudy k nám | Kontakty
Hodinky - Hodinářství  zlatnictví  Jihlava
zavřít

Informace e-mailem

Chcete-li dostávat pravidelně informace o novinkách, akcích a slevách na e-shopu hodinky-damske-panske.cz, registrujte se do našeho newsletteru zadáním své e-mailové adresy do políčka níže.