Hodinky Longines

Pánské hodinky Longines (839)
Dámské hodinky Longines (992)

Hodinky Longines skladem (99)
Hodinky Longines v akci (13)
Nárazuvzdorné - vodotěsné hodinky Longines
Automatické hodinky Longines
Quartzové hodinky Longines
Hodinky Longines se stopkami

Hodinky Longines s kovovým páskem
Hodinky Longines s koženým páskem
Hodinky Longines s kaučukovým páskem
Hodinky Longines s plastovým páskem

Titanové hodinky Longines
Zlacené či zlaté hodinky Longines
Keramické hodinky Longines
Kovové (ocelové) hodinky Longines

Malé (do 34mm)
Střední (34,1 - 39mm)
Středně velké (39,1 - 43mm)
Velké (nad 43,1mm)

Hodinky Longines jsou skutečným pojmem v hodinářském světovém průmyslu od roku 1832 a věhlas této značky měl a má v tomto prestižním odvětví skutečně váhu. Longines v místním dialektu znamená v překladu "dlouhé a úzké pole" - "long and narrow fields". 
 Pánské hodinky Longines doslova a do písmene zdobí pánské zápěstí nejen svým vzhledem, ale svým prestižním logem, které zná snad každý, kdo se trochu zajímá o hodinky. Pánové si zde mohou vybrat decentní eleganci z modelů La Grande nebo vyhledávat ze sportovní kolekce Sport Collection.
 Dámské hodinky Longines je forma luxusního šperku mnohdy osázeného diamanty, který ukazuje svým majitelkám čas a prezentuje je logem preciznosti a tradice. Propracovanost v každém detailu ohodnotí každá žena, které se líbí kvalitní a krásné věci.
   Donedávna byla značka Longines spojována s vrcholem elegance hodinářského umění, jejich opravdu tenké hodinky vzbuzovaly obdiv u nejednoho zákazníka. Elegance modelů je zde dosahována nejen tenkostí pouzder, ale i jednoduchými, avšak perfektně propracovanými číselníky zkombinovanými s tenounkými decentními ručkami. Dodnes platí, že kdo chce opravdovou eleganci, nezapomene se podívat ve výběru značek do kolekce značky Longines a poté záleží na něm samotným, zda si tuto značku nakonec zvolí. Pakliže se rozhodne pro značku Longines, čekají majitele těchto hodinářských skvostů příjemné chvíle v podobě naprosto přesného času, vysoké společenské prestiže značky a dokonalé ozdobení zápěstí jak pro okolí, tak pro svůj vlastní pocit.
 Až v posledních letech se Longines věnuje také sportovním hodinkám. Nenechává se zde ovlivňovat svojí nádhernou elegancí, nechává prostor pro své návrháře pro opravdové sportovní hodinky - sportovní barvy, tvary, pestrost, tloušťka pouzdra a velikost. Je to zcela logické - sportovní hodinky mají jiné parametry a tudíž i vzhled, jak hodinky elegantní. A Longines toto dobře ví.
 A nyní trochu historie. Firma Longines vznikla ve švýcarském městečku  Saint-Imier. V tento čas August Aggasiz začal podnikat v hodinářském oboru založil se svými společníky firmu Comtoir Raiguel Jeue & Cie. V roce 1847 se stává jediným vlastníke a firmu přejmenovává na Agassiz & Compaigne. A  posléze k sobě přibírá svého synovce Ernesta Francillona. Po 10 letech Ernest Francillon přebírá celou firmu a inovuje designy a technologie. Značka Longines jde dopředu a vzkvétá. Roku 1866 kupuje pozemek na břehu řeky Suze pro továrnu na výrobu hodinek a výroba se soustřeďuje na jedno místo - do této doby se hodinky vyráběly subdodavatelskou formou. A tento pozemek dal základ názvu značky - Les Longines. Rok poté se na každé hodinky této značky posazuje logo - okřídlené přesýpací hodiny s výrobním číslem. V roce 1867 vyrobila firma Longines svůj první vlastní stroj. Francillion byl první, kdo uvedl první hodinky natahované korunkou - do té doby se všechny hodinky natahovaly klíčkem. Roku 1880 byla značka Longines registrována a stala se tímto nejstarší registrovanou značkou hodinek na světě. Dnes se hodinky prodávají po celém světě.

 A Longines byl a je aktivní v prezentaci, která posiluje zvučnost jeho jména. První novodobé olympijské hry roku 1896 byly ve znaku firmy Longines. V roce 1952 se stává Longines uznávanou časomírou olympijských her. Roku 1927 chronografy Longines měří čas přeletu Charlesa Lindberga přes Atlantický oceán. Díky tomu je vytvořena kolekce Lindbergh - kolekce sportovních hodinek. A v roce 1971 se Longines jako první časomíra objevuje v televizi v přímém přenosu ve Světovém poháru v lyžování ve s. Moritzi. A roku 2008 se spojuje se značkou další jméno sportvce - norský lyžař Aksel Lund Svindal.
 A Longines se spojujese s F1. Dále si pronajímá tvář tenisové hvězdy André Agassiho. Předtím se však zhostil Longines úlohy oficiální časomíry proslulého grandslamového turnaje French open v Roland Garos v Paříži. V 90 letech sponzoruje nadějné tenisty - Gabrielu Sabatiniovou a Michaela Changa. A v září 2007 nastupuje nová tvář - právě André Agassi.
 Longines je značka plná nadčasovosti. Její oblíbenost tkví především v oprabdu dobrém poměru ceny a kvality. V tomto směru bychom jen těžko hledali konkurenci. Stáří, čili tradice značky činí Longines klenotem, který drží svoji cenu. A tak jako všechny luxusní švýcarské značky, i Longines dělá limitované edice. A hodinky z limitovaných edic jsou vždy žádanější - čím menší počet je hodinek v dané limitované sérii, tím vyšší cenu hodinky drží. Takže investice do značkových hodinek Longines je dobrá - hodinky nosíte na svém zápěstí, tím si je chráníte a hlídáte a zároveň hodinky časově nestárnou. Hodinky Longines drží svůj vkus stále.

Vyberte si cenové rozpětí Potvrdit toto rozpětí
 
 
Náš obchod a kudy k nám | Kontakty
Hodinky - Hodinářství  zlatnictví  Jihlava
zavřít

Informace e-mailem

Chcete-li dostávat pravidelně informace o novinkách, akcích a slevách na e-shopu hodinky-damske-panske.cz, registrujte se do našeho newsletteru zadáním své e-mailové adresy do políčka níže.