Jak měřit hodinky?

Hodinky a jejich velikost přímo ovlivňuje, pro koho jsou hodinky určené. Dnes však již i velikost může být otázkou módy, ne však pro každého.
  Na našem webu se všechny pouzdra měří stejným způsobem - a to následovně:

1. Je-li jedno číslo, je to průměr pouzdra venkovní bez tlačítek a korunky - pouzdro samotné.

2. Jsou-li čísla tři, první cifra udává vždy VÝŠKU pouzdra bez pouzdrových stěžejkových částí - to jsou výběžky pouzdra, na každé straně nahoře a dole dva, ve kterých je usazený náramek nebo řemínek, druhá cifra udává ŠÍŘKU pouzdra - toto pouzdro se měří holé, samotné bez tlačítek, korunek či výstupků kryjících korunku (v případě dvou rozměrových čísel - viz. druhý příklad - je druhá cifra tloušťka). Chcete-li míry např. s korunkou, napište nám - většinou má zastrčená korunka kolem 2,70 mm, tlačítka zamáčknutá kolem 2,8 mm, případná třetí cifra je TLOUŠŤKA hodinek - nejvyšší horizont, který tvoří spodek víčka pouzdra a nejvyší bod skla.
 

Zde je názorný příklad:

   37     x     40      x        11          mm
Výška   x   Šířka    x    Tloušťka     mm

   37     x     11   mm
Výška    x     Tloušťka   mm

 

Poznámka: je-li pásek přímo vsazovaný do pouzdra - např. model Casio CHR 100-1 - výška tohoto pouzdra se měří celá, protože zde nevybíhají výběžky pouzdra, nýbrž jsou součástí pouzdra.

Pro orientaci - většinou je venkovní průměr lunety pouzdra ( to je obvodový kroužek kolem skla ) průměr pouzdra celého právě bez výstupků, tlačítek a korunky.

Vyberte si cenové rozpětí Potvrdit toto rozpětí
 
 
Náš obchod a kudy k nám | Kontakty
Hodinky - Hodinářství  zlatnictví  Jihlava
zavřít

Informace e-mailem

Chcete-li dostávat pravidelně informace o novinkách, akcích a slevách na e-shopu hodinky-damske-panske.cz, registrujte se do našeho newsletteru zadáním své e-mailové adresy do políčka níže.