kapesní hodinky

Kapesní hodinky byly vyrobeny v roce 1511 a měřily čas s poměrně velikou denní odchylkou. Byly poměrně težké, protože jejich konstrukce byla převážně z oceli. A v tomto období, kdy první automobily byly ještě velmi vzdáleny, je sestrojen strojek, který pracuje na základě fyzikálních vlastností materiálů a který je zpřevodován do soukolí a zakončen krokem v takových intervalech, aby soukolí ručkové ukazovalo čas. A ručičky byly natolik jemné, že spolu s prvními malovanými smaltovými číselníky začaly být tyto hodinky ozdobami pánů a dam. Z kapesních hodinek se stalo žádané zboží - žádaný klenot.
 Strojky se zmanšovaly, hodinky ztenčovaly a celkově zjemňovaly. Hodinářská práce se stávala stále menší a menší. Pouzdra se začínají vyrábět z drahých kovů a do luxusních kapesních hodinek se vkládají první drahokamy. Čas kapesních hodinek je stále přesnější a pro zákazníky stále levnější. Hodináři vyvíjejí nové a nové systémy, které zvyšují komfort zákazníkům. Začínají se zakládat první firmy na výrobu hodinek a hodinky se stávají stále dostupnějším zbožím. Nové značky přinášejí nové inovace a to jak strojkově, tak designově. Jsou kapesní hodinky nejen pánské, ale již i malé dámské, mnohdy opravdu velmi pestře zdobené. A tyto malé, bohatě zdobené hodinky se začínají přidělávat na náramky. A i větším kapesním hodinkám se přidělávají stěžejkové části a hodinky se začínají nosit jako praktická důležitá věc na zápěstí. A tak vznikly hodinky náramkové - z upravených hodinek kapesních.
 Kapesní hodinky se vyrábí dodnes a jsou synonymem klasiky a elegance.

Vyberte si cenové rozpětí Potvrdit toto rozpětí
 
 
Náš obchod a kudy k nám | Kontakty
Hodinky - Hodinářství  zlatnictví  Jihlava
zavřít

Informace e-mailem

Chcete-li dostávat pravidelně informace o novinkách, akcích a slevách na e-shopu hodinky-damske-panske.cz, registrujte se do našeho newsletteru zadáním své e-mailové adresy do políčka níže.