náramkové hodinky

Náramkové hodinky se těší oblibě u zákazníků celého světa již od roku 1722, kdy se na ozdobný náramek přidělávají malé kapesní hodinky. Zdobení se je mnohem starší záležitost než hodinky a hodinky díky své velikosti se stávají součástí zdobení - a z praktického hlediska je nejlepší hodinky posazovat na zápěstí k náramku. Hodinky se sem tam objevují i na krku - toto je však nepraktické a stále vedou kapesní a náramkové. Náramkové nakonec vítězí a dnes se drtivá většina hodinek vyrábí na zápěstí. Hodinky na zápěstí jsou totiž velmi praktické - jsou vidět majitelem i okolím, je možné okamžité čtení času a hodinky jsou defakto neustále pod kontrolou.
 Náramkové hodinky byly vyrobeny z hodinek kapesních. Nejprve se tyto hodinářské výrobky přidělávaly na náramek, poté se kapesním hodinkám přidělávají stěžejkové části, do kterých se vkládají pásky. Hodinky se natahovaly klíčkem. Natahování korunkou - čili natahovací hřídelí - přišlo do světa hodinkových strojků až v roce 1861, kdy tento systém aplikoval hodinář Adrien Philippe. Značka Patek Philippe dodnes patří k nejluxusnějším značkám hodinek na světě. A vodotěsnost byla poprvé aplikovaná do hodinek roku 1915 firmou Rolex. Tato firma poprvé používá datumové okénko. A roku 1923 hodinář John Harwood ukazuje světu první automatické hodinky. Tento automat zdokonaluje roku 1930 značka Rolex, kdy je pohyb rotoru již kolem své osy - o 360°.
 Historie byla velmi produktivní a když bychom se důsledněji poohlédli do minulosti zjistíme, že téměř každé dva tři roky někdo něco v hodinařině vymyslel či zdokonalil. Může se zdát, že dnes tomu tak již není, ale tak tomu není - v dnešní nové době je vymyšlen zdokonalený krok, který vymyslel hodinář Daniels a používá ho ve svých mechanických strojcích značka Omega. Též Seiko stále pracuje na zdokonalování přesností quartzových hodinek a Citizen zvyšuje kapacitu napájecího článku v Eco-Drivu. Tag Heuer pracuje na zdokonalování nového principu setrvačky pracujícího na základě magnetického pole. Hodinářský průmysl nespí.
 Pánské náramkové hodinky jsou ozdobou každého muže, který o sebe dbá a chce mít na svém zápěstí čas leckdy doplněný spousty jinými funkcemi - hodinky dnes již nejsou vyloženě společenskou záležitostí, ale skvělým pomocníkem při sportu, turistice či potápění.
 Dámské náramkové hodinky mohou být jak hodinkami do společnosti povětšinou elegantních tvarů a barevných odstínů, tak časomírami sportovních charakterů doplněné funkcemi pro aktivity sportovní nebo venkovní.
 Náramkové hodinky se nejčastěji nosí na levé ruce a to zdůvodu menšího rizika otřesů či přímého poškození. Většina lidí jsou totiž praváci a tak téměř vše dělají pravou rukou - tím jsou hodinky na pravém zápěstí více ohrožené k rozbití a naopak na levém zápěstí více chráněné. Samozřejmě v případě leváků jsou hodinky vhodnější nosit na pravém zápěstí.

Náramkové hodinky Certina
                 Automatické hodinky Certina se strojkem Valjoux 7750


Automatické hodinky Omega
                    Hodinky Omega patří mezi nejluxusnější značky světa

Vyberte si cenové rozpětí Potvrdit toto rozpětí
 
 
Náš obchod a kudy k nám | Kontakty
Hodinky - Hodinářství  zlatnictví  Jihlava
zavřít

Informace e-mailem

Chcete-li dostávat pravidelně informace o novinkách, akcích a slevách na e-shopu hodinky-damske-panske.cz, registrujte se do našeho newsletteru zadáním své e-mailové adresy do políčka níže.