Pánské hodinky

Všechny pánské hodinky
Luxusní pánské hodinky
Elegantní pánské hodinky
Sportovní pánské hodinky
Módní pánské hodinky

Pánské hodinky skladem
Pánské hodinky v akci
Nárazuvzdorné - vodotěsné pánské hodinky
Automatické pánské hodinky
Quartzové pánské hodinky
Pánské hodinky se stopkami

Pánské hodinky s kovovým páskem
Pánské hodinky s koženým páskem
Pánské hodinky s kaučukovým páskem
Pánské hodinky s plastovým páskem

Titanové pánské hodinky
Zlacené či zlaté pánské hodinky
Keramické pánské hodinky
Kovové (ocelové) pánské hodinky

Malé (do 34mm)
Střední (34,1 - 39mm)
Středně velké (39,1 - 43mm)
Velké (nad 43,1mm)

Pánské hodinky jsou přímým synonymem osobnosti muže. Hodinky je jediný šperk, který může nosit každý muž - jsou technicky dokonalým výrobkem a díky své jemnosti a propracovatelnosti se stávají vedle praktického hlediska i hlediskem zdobným. Při jakémkoliv setkání mužů totiž právě hodinky na rozdíl např. od oděvů je vděčné téma rozhovoru, který může být opravdu velmi dlouhý. Hodinky jsou vizitkou svého majitele - vždyť jsou to ruce, kterými při rozhovorech gestikulujeme a díky tomu se stávají všímatelnými. A jsou-li na této ruce hezké hodinky, zaručeně si jich okolí povšimne a někdy vědomě, někdy podvědomě ohodnotí. Hodinky pánské ztělesňují praktičnost a současně zdobnost. Téma hodinky a hodinářství je totiž natolik rozsáhlé, že pozná-li člověk hlouběji mechanizmy a minulost hodinařiny, leckdy se stává tento obor pro něj velikým koníčkem. O dražších hodinkách totiž majitel musí již vědět více, než jenom to, že ukazují čas. Vývoj, kterým hodinářský průmysl až k Vašim hodinkám prošel, si  zaslouží pozornost z Vaší strany. I pro Vás se stanou hodinky poté cennějšími.
  Hodinky o svém majiteli prozradí opravdu mnoho - má-li někdo na ruce outdorové hodinky Casia Protreky, je to zcela jistě milovník přírody a toulek po horách. Sportovní pánské hodinky Suunta trainingy nebo Timexy Triatlony prozradí na svého majitele, že je to zcela jistě sportovec, který to myslí se sportem vážně. Uvidíte-li u někoho na ruce celozlacené hodinky, je to muž, který nepohrdne nóblesou a hezkými věcmi. "Vysype-li" někdo z rukávu švýcarské hodinky značek Omega nebo TAG Heuer, ihned víme, že tento člověk o hodinkách ví mnohem více, než že jen ukazují čas. A takhle by jsme mohli pokračovat dál.
 Chce-li si muž koupit hodinky za dobré peníze a na prvním místě preferuje značku a design, je zde na místě koupit si hodinky bateriové - quartz. Tyto hodinky jsou za nižší finanční částky a značka s krásným designem působí na zápěstí velice dobře -  právě jako pánský ozdobný šperk. Avšak ten, kdo má na prvním místě hodinářskou tradici a umění inovací, ten již od začátku výběru hodinek má jasno a vyhledává na prvním místě mechanický strojek. Značka a design je zde poté na druhém místě - základ je kvalitní mechanika, která umocňuje hodnotu hodinek, která je poté ještě vyšší, jedná-li se o světově známou hodinářskou značku s tradicí. 
 Původem základní mechanický strojek musel být natahován ručně a to každý den. Později byl vyvinut samonatahovací systém, který zajišťoval dotahování pera během nošení. Principiálně je stroj obdařen nástavbou rotoru, který se pohybem ruky roztáčí a pomocí soukolí dotahuje pero. A protože je u tohoto typu strojku natahováno pero bez pomocí ručního nátahu, hodinkám s rotorem se začalo říkat automatické - v hodinářské terminologii automatic. Naprostá většina pánských drahých hodinek je osazena právě automatickými strojky, kdy se firmy předhánějí s délkou rezervy chodu a celkovou přesností strojku. A právě strojky vlastní výroby, anglicky In House, jsou vítány v hodinkách dané značky. Je to pochopitelné, jelikož mít značkové hodinky s jejich vlastním strojkem je pro hodnotu hodinek to nejlepší. Vlastní stroje však vyrábí pouze špičkové firmy umísťující se na žebříčku úrovně hodinek hodně vysoko, jelikož výroba vlastních strojů - myšleno tím automatických - je velmi nákladná záležitost. Ale tyto stroje nejen že dominují svým In House, ale firmy dávají těmto svým výrobkům to nejlepší, co jim mohou dát - co nejvíce kamenů, tu nejlepší setrvačku, tvrdé kvalitní pero pro co nejdelší chod hodinek, nejkvalitnější mazivo atd. Vysoko posazené značky investují do nových technologií, protože jejich um a píli spojenou s tradicí ve výsledku muži ohodnotí a jsou to právě pánové, kteří dělají těmto špičkovým firmám suveréně drtivou většinu obratů.
 Hodinky pro muže jsou na rozdíl od hodinek dámských větší a je to ze zcela pochopitelných důvodů - muži mají většinou větší zápěstí než ženy. Proto větší velikost není pouze důvodem praktickým - tj. čitelnost hodinek - ale důvodem estetickým - hodinky mají být na ruce vidět. A právě tento druhý důvod se stává hybnou silou hodinářského světového průmysku - krásné pánské hodinky spolu se světoznámými logy značek, kterým propůjčují tváře světově známé celebrity spolu s tradicí, kterou nemohou nikdy dosáhnout ani nejlepší automobilky (protože hodinky se začaly vyrábět mnohem dříve než auta) se stávají nedílnou součástí  hodinářského "šatníku" každého muže.
 Každý muž vidí svoji velikost hodinek jinak. A není to pouze pohled momentální - jde i o to, kam všude chce muž hodinky nosit. Pokud se podíváme všeobecněji na to, jakou velikost hodinek pánové preferují, jsou to téměř vždy hodinky větší a to o průměru pouzdra nad 41 mm. Velikost hodinek dodává modelu nejen atraktivitu, ale i výstřednost. Velké hodinky jsou vidět a dobře se z nich čte čas i případně datum. Velké hodinky se dělají elegantní i sportovní, avšak právě hodinky na sport jsou velikostí podmíněné - už jenom kvůli lepší vodotěsnosti. Hodinky pod 41 mm již více směřují do elegance - na zápěstí tolik nedominují, spíše je to doplňující šperk. 
 Hodinky pro sport vynikají funkcemi, které využije kdejaký aktivní muž. Sportovně směrovaný muž uvítá nadstandardní funkce, kterými jsou obdařené hodinky záměrně vyráběné pro účely aktivních her jako např. krokoměr, stopky či tachymetr. Na zápěstí takovýto časoměřič nepřekáží na rozdíl od různých stopek, které se většinou vyrábí do ruky. Na zápěstí je čas i potřebná funkce stále na očích.
 Společenské pánské hodinky se zase nosí jakožto prezentace na příležitosti typu plesy atd. Hodinky pro muže - to je vyjádření své osobnosti, svého názoru, své úrovně. Vždyť ve světě již došla popularita značkových hodinek tak daleko, že značkové hodinky se stávají pro muže šperkem, který hovoří o jejich osobnosti - o tom, co si myslí, o tom, co upřednostňují, o tom, jaké mají cíle. Hodinky zkrátka k mužům patří.Hodinkový stroj do pánských automatů

                ETA 2892 - kvalitní automatický strojek značkových hodinekMezi nejluxusnější pánské hodinky světa patří:

Patek Philippe - tato švýcarská značka je jedna z nejluxusnějších na světě. Značka Patek Philippe byla založena Antoniem Norbertem de Patkem a Francoisem Czapkem roku 1839. Po čase se firma po setkání s hodinářem Adrienem Philippem nazývá Patek Philippe.
Vacheron Constantin - světová špička ve složitých mechanických strojcích. Její vznik se datuje na r. 1755 a patří tak zcela jednoznačně k nejstarším značkám světa. A pochopitelně i nejdražším.
A. Lange & Shöne - Německá značka založena roku 1845 v Glashütte. Jedna z nejlepších hodinářských značek v Německu. Preciznost německých hodinářů je zde cítit každým coulem. 
Piguet - roku 1875 byla založena tato velmi prestižní švýcarská značka. Již od počátku se specializovala na složité mechanismy hodinek - vyjímkou nebyly bicí hodinky s krásně čistým zvukem. Za zmínku stojí, že firmu vlastní stále rodina zakladatele Andumersa Pigueta.
Breguet - opět luxusní švýcarská značka. Založena r. 1775 A.-L. Breguetem. Další průkopník v hodinářských mechanických strojcích.
Jaeger LeCoutlre - Švýcarská značka založená r. 1833. Firmu založil Antoine LeCoultre. Firma vyráběla a vyrábí vedle kompletních hodinek jedny z nejkvalitnějších hodinkových strojků.

Nutno podotknout, že ceny těchto hodinek se pohybují až kolem 1.500.000,- dolarů. Značky jsou zde řazeny přibližně dle průměrných cen za hodinky od nejdražší firmy.


Mezi střed luxusních pánských hodinek světa patří:


Girard-Perregaux - historie této švýcarské značky se píše již od roku 1791. Logo firmy je spojení příjmení manželů. Tato značka si vyrábí výhradně své strojky.
IWC Schaffhausen - technická dokonalost a elegance, preciznost detailů a ladnost designů - to jsou hodinky IWC. Roku 1868 byl založen podnik ve Švýcarském Schaffhausenu s tímto názvem.
Ulysse Nardin - založeno 1846. Hodinky věnující se designu jachtingu.
Blancpain - opět jedna z velmi luxusních značek světa. Její vznik se datuje rokem 1735 a její zakladatel se jmenoval Jehan Jacques Blancpain - tato firma je pravděpodobně nejstarší hodinářskou značkou světa, tudíž má právo být jedna z nejdražších.
Piaget - značka Piaget byla založena ve Švýcarsku r. 1874. Nejprve firma vyrábí hodinkové strojky, poté vyrábí kompletní hodinky Piguet.
Glashütte - prestižní německá značka založená r. 1845. Jejich originální designy hodinek a německá kvalita oslovují zákazníky na celém světě
Zenith - založeno ve Švýcarsku r. 1865. Hodinky Zenith se vždy specializovaly na přesnost - vyrobily první mechanické hodinky s kmity setrvačky 36.000 za hodinu, čímž se dosahuje přesnosti quartzových hodinek.
Rolex -  prestiž na zápěstí majitele a současně tradice hodinářského průmyslu. Tato švýcarská značka vznikla r. 1900 a jako jedna zmála značek střední třídy si vyrábí vlastní strojky, které jsou opravdu kvalitní. Rolex vyrobil první vodotěsné hodinky, Rolex první umístil datumové okénko do číselníku..
Omega -  při založení značka pro každého - jako byly u nás hodinky Prim, tak v malém Švýcarsku byla Omega. Postupem času však získávala na atraktivnosti a kvalitě a dnes patří mezi jedny z nejznámějších. Omega byla založena r. 1848.
Chopard - výrobce luxusních hodinek a šperků. Založena r. 1860 ve Švýcarsku ve městě Souvillier. Chopard si vyrábí i vlastní hodinkové strojky.
Breitling -  víceméně designy leteckých hodinek, kde je na prvním místě velikost až masivnost pro perfektní čitelnost času. Krásné, osobité hodinky sportovního charakteru. Breitling byl založen r. 1884. Breitling vyrábí převážně pánské modely a kdo více pozná tuto značku, pozná Breitlingy na ruce již z dálky.  
TAGHeuer -  patří mezi nejoblíbenějších značky hodinářského průmyslu na světě. Značka byla založena r. 1860. Tato prestižní značka značka se zaměřuje převážně na sportovní hodinky a to hlavně chronografů v automatu.
Hublot - založeno roku 1980. Tato značka je spojená s mořem - Hublot znamená ve francouzštině "kulaté okénko v lodní kajutě".
Cartier - víceméně šperková značka. Založena roku 1847. Od roku 1899 sídlí dodnes firma v městečku Rue de la Paix 13. Cartier vyrábí ponejvíce elegantní hodinky.
Panerai - velice mladá značka oproti klasice. Založena r. 1938. Hodinky dříve určené pro námořníky.  
Rado -  na světovém trhu již od roku 1917. První kolekce spatřila světlo světa roky 1957. Technologie keramických nepoškrabatelných materiálů jinak nazývaná High-tech  - to jsou hlavní materiály této prestižní značky. Rado se vyrábí opět ve Švýcarsku.
Longines - Longines je již spíše střední třída hodinářského průmyslu. Jako člen Swatch Groupu používá strojky ETA. Vyniká převážně svojí elegancí ve světě hodinek. Longines byl založen v roce 1832.
Eterna -  základ pro první automatický mechanický strojek s uložením rotoru v kuličkovém ložisku. Dnes již toto uložení používají všichni výrobci automatických strojků.
Raymond Weil - založeno v r. 1976 ve Švýcarsku. Tato poměrně mladá značka vyniká svojí 
Maurice Lacroix - slušná kvalita, propracované designy.
Fortis -  slušná kvalita se slušnou cenou. Domov Fortisu je švýcarská vesnička Grenchen. Walter Vogt tam založil r. 1912 tuto firmu, která své místo dodnes nezměnila. 
Montblanc - firma byla založena roku 1908 a vedle hodinek vyrábí luxusní psací pera.
Oris -  od roku 1907 věnují výhradně výrobě mechanických hodinek. Tato značka zůstává věrná tradici základu hodinařiny a stále ji zdokonaluje.  
Epos - založeno roku 1925. Střední třída světového hodinářského průmyslu.
Hamilton - založeno roku 1892. Švýcarské hodinky střední třídy.
Tissot - založeno r. 1853 ve Švýcarsku. Dnes je Tissot členem Swatch groupu jako jednoho z největších výrobců hodinek na světě. Tissot si zakládá na prvotřídní kvalitě a díky svým příjemným cenám je zde pro širokou vrstvu svých obdivovatelů.

Značky jsou zde přibližně řazeny dle prestiže - první trojici zaujímají Patek Philippe, Vacheron Constantin a A.Lange & Shöne.

Vyberte si cenové rozpětí Potvrdit toto rozpětí
 
 
Náš obchod a kudy k nám | Kontakty
Hodinky - Hodinářství  zlatnictví  Jihlava
zavřít

Informace e-mailem

Chcete-li dostávat pravidelně informace o novinkách, akcích a slevách na e-shopu hodinky-damske-panske.cz, registrujte se do našeho newsletteru zadáním své e-mailové adresy do políčka níže.