Dámské hodinky

Všechny dámské hodinky
Luxusní dámské hodinky
Elegantní dámské hodinky
Sportovní dámské hodinky
Módní dámské hodinky

Dámské hodinky skladem
Dámské hodinky v akci
Nárazuvzdorné - vodotěsné dámské hodinky
Automatické dámské hodinky
Quartzové dámské hodinky
Dámské hodinky se stopkami

Dámské hodinky s kovovým páskem
Dámské hodinky s koženým páskem
Dámské hodinky s kaučukovým páskem
Dámské hodinky s plastovým páskem

Titanové dámské hodinky
Zlacené či zlaté dámské hodinky
Keramické dámské hodinky
Kovové (ocelové) dámské hodinky

Malé (do 34mm)
Střední (34,1 - 39mm)
Středně velké (39,1 - 43mm)
Velké (nad 43,1mm)

 Dámské hodinky jsou převážně moderní záležitostí a zdobící efekt je zde nadřazený účelu hodinek samotných, čili ukazovat čas. Vždyť právě jedny z prvních hodinek - konkrétně kolem roku 1615 - byly věnovány ženám již s ozdobným podtextem, s podtextem šperku a luxusu. V krásném náramku máme však vždy umístěný číselníček a ručičky a tak společně se šperkovým vzezřením zde máme i efekt praktický.
 Hodinky pro ženy se liší převážně od hodinek pro muže svojí velikostí - díky drobnějším zápěstím jsou menší hodinky elegantnější. Avšak móda tyto mýty zcela úspěšně narušuje - stejně tak, jak před léty byly moderní malé drobné hodinky mohou být dnes moderní velké viditelné hodinky s chronografem. I k ženám samozřejmě doráží prestiž značkových hodinek.
  Jak u mužů, tak i u žen prozradí hodinky o své majitelce opravdu mnoho - spatříte-li u dámy celozlacené hodinky, můžeme si být jisti, že tato dáma nosí ráda zlaté šperky a její vzhled jí není lhostejný. Rukou si všímáme při rozhovorech na jednom z prvních míst při kontaktu s druhým člověkem - a zdobí-li tyto ryce šperky a krásné hodinky, protějšek si toho vždy všimne a ohodnotí - ať již to vyjádří slovně nebo ne. Zdobí-li dámské zápěstí větší extravagantní moderní hodinky, víme, že tato žena se cítí mladá a má zdravé sebevědomí. A uvidíme-li na ženě hodinky typu Suunto training, ihned víme, že majitelka se věnuje sportu a že to se svou postavou myslí vážně. Sportovní hodinky patří mezi velmi vyhledávaný artikl jak mezi ženami, tak mezi muži. A to, že na každém zápěstí ženy (i muže) vidíme jiné hodinky, dokazuje různorodost vkusu a názorů na hodinky jako takové.
 S hodinkami je to u žen jako s oblečením - hodinky mohou být na ženě výrazné až křiklavé nebo elegantní až decentní. A nejen barvami, ale i velikostí se toto ovlivňuje. Větší hodinky mnohdy doplňované stále moderním chronografem se stávají na ruce krásně viditelnými a každý si jich na ruce ženy všimne. Zjemnění těchto hodinek často doprovází osázení číselníku či lunety pouzdra kamínky - stejně jako zlatý či stříbrný šperk se kamínky zjemňuje, tak je tomu i u hodinek. Elegantní dámské hodinky poznáme podle toho, že jsou menší velikosti ideálně v kombinaci koženého řemínku. Chronograf u takto decentního stylu nenajdeme, mnohdy hodinky postrádají i datum. Je zde kladen důraz na jednoduchost ve které vyniká celkový nadčasový design.
  Ženy však při výběru hodinek více praferují vzhled - na rozdíl od mužů, kteří více než vzhled praferují funkce a značku. Ženy povětšinou pojímají hodinky spíše jako moderní doplněk, jako efektní šperk, který je ozdobí spolu s jinými šperky. Proto ženy mají většinou více cenově dostupnějších hodinek, které střídají podle barvy oděvu, příležitosti či soupravy šperků. Nosí-li žena opravdu drahé hodinky, povětšinou má tyto jedny a ostatní "módní doplňky - hodinky" má již z nižších řad. Je to i logické - drahé hodinky jsou spíše prezentativní záležitostí a to jak u žen, tak i u mužů. Hodinky dámské jsou i výběrem barev a tvarů pestřejší než hodinky pánské - hodinky pro muže jsou klasičtějších hodinářštějších designů, hodinky pro ženy a dívky jsou designama spíše do směru ozdobné módy.
 Hodinkám pro ženy se věnují světové značky poněkud rozdílněji - jsou značky jako např. TAG Heuer, Breitling, Citizen, které se spíše soustředí na pánské hodinky. Ale i v dámských modelech těchto značek najdete luxusní krásné modely, ale není jich tam tolik, jako pánských. Dámské provedení hodinek patří především fashion značkám, jako např. Storm, Esprit, Guess, Fossil, DKNY atd. A značky jako Omega, Festina, Rado, Rolex mají kolekce dámských a pánských modelů cca. napůl. Ano, dámy preferují spíše styl změny a proto si sami kupují hodinky levnější a radši více - hodinky si pak mění dle libosti. Žena má většinou již na sobě šperky, které jsou přímo vyráběné pro zdobící účel a kompletně je šperk umělecké dílo - hodinky musí mít někde umístěný číselník s časem a tímto se stává šperk vždy techničtějším. O to však praktičtějším a v neposlední řadě je zde prezentováno logo, což zesiluje úroveň modelu.
 Na strojky v hodinkách ženy příliž nehledí. Dá se dokonce říci, že dávají přednost quartzu před automatem. Je to i logické, vždyť právě levnější módní hodinky jsou osazovány drtivě bateriovými strojky kvůli velikosti a ceně. Automatické mechanické strojky nacházíme v dámských hodinkách až u dražších prestižnějších značek, kde design je posazen do nadčasové nestárnoucí úrovně.
 Každá ozdoba má být pro ženu radostí, musí jí slušet a musí se v ní cítit dobře. To je vnitřní znamení, že si vybrala správně. Tyto pocity se dají ovlivňovat hlavně vkusem. A když se žena umí dobře obléci a ozdobit se krásnými šperky a hodinkami, nejen že se jí zvedá sebevědomí, ale stává se i podstatně více všímatelnou okolím. Avšak na rozdíl od oblečení či elegantních šperků hodinky se mohou nosit denně. Proto tento šperk vlastně zdobí svého majitele či majitelku v podstatě pořád, ať je v práci nebo ve společnosti. Je samozřejmě vhodnější hodinky střídat dle toho, jakou jde práci člověk dělat - pokud dělá manuální práci, bere si na ruku hodinky spíše odolnější a sportovnější. Pokud však pracujete v práci, kde není kladen důraz na fyzický manuální výkon, můžete na svém zápěstí nosit hodinky stejné úrovně, jaké nosíte do společnosti, na večírky či plesy.
 Stejně jako pro muže i pro ženu jsou hodinky užitnou záležitostí, která si však v případě prestižní značky drží svoji cenu a lze brát tuto investici jako dlouhodobou. Ženy preferují spíše quartzové hodinky, jelikož často hodinky střídají nejen s jinými, ale i například se šperky. Automat, který průměrně za dva dny zastaví, tak pro majitelky hodinek není příliš komfortní a tak zde před strojkem hraje důležitější roli vzhled hodinek a značka.


Hodinkový strojek do dámských automatů
       Automatické strojky do dámských hodinek jsou menší než do pánskýchMezi luxusní dámské hodinky patří:

 Cartier - tato luxusní značka vyrábí hodinky a šperky nejen pro muže, ale i pro ženy. Byla založena roku 1847 Louisem - Francoisem Cartierem. Hodinky Cartier jsou velmi jemné a decentní, proto se hodí ponejvíce do společnosti.
 Rolex - opravdu kvalitní značka s vlastními kvalitními strojky - to je Rolex, založen 1900 ve Švýcarsku.
 Piguet - výrobce drahých luxusních hodinek a výborných hodinkových strojků - založeno 1875. Hodinky Piguet byly první, které ukázaly věčný kalendář.
Chopard - historie značky se píše od roku 1860. Hodinky Chopard jsou osazeny strojky vlastní výroby a vynikají svojí ladností a elegancí. Tato značka vyrábí též krásné šperky.
 TAGHeuer - kolekce dámských hodinek značky TAGHeuer je poměrně široká a vybere si zde každá dáma, ať preferuje elegantní hodinky z modelové řady Link nebo sportovní hodinky modelové řady Carrera. Modely jsou krásné a precizní - některé modely byznívají jako sportovní, ale i se společenským oblečením se snadno spojí vytvoří jednotný celek jako kompaktní vyvážený komplet.
 

Samozřejmě v sekci "Pánské hodinky" jsou další luxusní značky, které též vyrábí dámské hodinky.


 

Vyberte si cenové rozpětí Potvrdit toto rozpětí
 
 
Náš obchod a kudy k nám | Kontakty
Hodinky - Hodinářství  zlatnictví  Jihlava
zavřít

Informace e-mailem

Chcete-li dostávat pravidelně informace o novinkách, akcích a slevách na e-shopu hodinky-damske-panske.cz, registrujte se do našeho newsletteru zadáním své e-mailové adresy do políčka níže.