zlacení hodinek

ZLACENÍ HODINEK

O zlacení by se dala napsat malá knížka - zlacení je totiž mnoho druhů a zcela logicky nejde o zlato jako takové, poněvadž by se brzo
sedřelo a na pozlacení hodinek by jej bylo potřeba poměrně mnoho, což by výrazně navýšilo jejich cenu. V hodinařině se, ale již od počátku toto slovo uchytlo, protože první hodinky se skutečně zlatili, ale to už je minulost. Zlacené hodinky byly, jsou a budou stále v kurzu, jelikož zlato je synonymem luxusu.

Nejdůležitější při koupi jakýchkoliv zlacených hodinek je potřeba vědět, jakým typ nánosu zlacení je zvolen a jaká je mikronáž povrchu. Obecně lze říci, že čím více je mikronů naneseno, tím déle zlacení na hodinkách vydrží - a o to jde, o maximální užitnou dobu zlacení.  Obecně lze říci, že 1 mikron vydrží při běžném nošení 1 rok - záleží však i na jiných okolnostech - zacházení s hodinkami apod.
  Existují dvě základní povrchové úpravy pro hodinky: 
                            1. Galvanicky - zlacení na mikrony
                            2. PVD zlacení - zlacení velmi tvrdé, které se rovná cca. 12 mikronům zlacení galvanického
                            3. SGP zlacení - zlacení velmi tvrdé patentované a používané firmou Seiko, které se rovná cca. 11 mikronům zlacení galvanického.

PVD zlacení - nanášení mikroskopických součástek na ocel nebo titan ve vakuu. Tento povlak se barví na potřebný odstín - např. zlato. Tato špičková technologie je mimochodem velice šetrná k životnímu prostředí. Některé značky používají technologie nanášení zlata na podklad z nitridu titanu.

Vyberte si cenové rozpětí Potvrdit toto rozpětí
 
 
Náš obchod a kudy k nám | Kontakty
Hodinky - Hodinářství  zlatnictví  Jihlava
zavřít

Informace e-mailem

Chcete-li dostávat pravidelně informace o novinkách, akcích a slevách na e-shopu hodinky-damske-panske.cz, registrujte se do našeho newsletteru zadáním své e-mailové adresy do políčka níže.