perpetual calendar

Plně automatický kalendář
Plně automatický kalendář je kalendář, který pozná přesný datum v měsíci nezávisle na délce měsíce. Je to velmi důmyslný systém a používá se jak v bateriových, tak v mechanických hodinkách. Tento program je v hodinkách nainstalován na několik let. Perpetual calendar zajišťuje na hodinkách vždy přesný rok a přesný datum nezávisle na délce měsíce - délku měsíce a přesun roku stroj pozná díky konstrukci datumového mechanismu.
 Hodinky s věčným kalendářem - jak se též této nadstandartní komplikaci říká - nabízejí ve svých super komplikacích světově známe značky IWC Schaffhausen, Vacheron Constantin, Patek Philippe atd. První, kdo zakomponoval věčný kalendář do hodinek, byla firma Breguet a stalo se tak roku 1929. I dnes se věčný kalendář osazuje do velmi luxusních hodinek povětšinou vyráběných do limitovaných edic. Zde zmiňujeme mechanické stroje, které jsou s těmito luxusními komplikacemi (funkcemi) velmi drahé  - elektronické hodinky osazené touto funkcí jsou cenově dostupnější. Hodinky opatřené touto nadstandardní funkcí jsou dozajista umělecké hodinářské řemeslo.

Perpetual calendar hodinek IWC
    Otevřený perpetual calendar IWC Schafhausen doplněný měsíčními fázemi


Věčný kalendář v reálu
      Hodinkové strojky doplněné komplikacemi jsou skutečně nádherná práce


              
     

 

Vyberte si cenové rozpětí Potvrdit toto rozpětí
 
 
Náš obchod a kudy k nám | Kontakty
Hodinky - Hodinářství  zlatnictví  Jihlava
zavřít

Informace e-mailem

Chcete-li dostávat pravidelně informace o novinkách, akcích a slevách na e-shopu hodinky-damske-panske.cz, registrujte se do našeho newsletteru zadáním své e-mailové adresy do políčka níže.