eco-drive


Eco-Drive není vlastní pohon hodinek, zde zajišťuje pohon pro hodinky akumulátor nebo kondenzátor - zjednodušeně řečeno baterie. Avšak tento akumulátor či kondenzátor (napájecí článek) má tu schopnost, že absorbuje přes zvláštní vrstvu v číselníku energii, kterou se dobíjí a je schopen se dobít až na 9 měsíců. A tato energie je brána ze světla - a to jak denního, tak umělého. Odpadá zde tedy výměna baterií, což je velmi praktické a zvyšuje to komfort pro každé hodinky tímto doplněné.
 Hodinky dobíjející se světlem - ano, takto nejčastěji lidově jsou Ecodrivy nebo Solary nazývané. Při dvou variantách dobíjení se nám zde naskýtá otázka, který princip je lepší - solární dobíjení nebo Eco-Drive? Eco-Drive má oproti solárnímu dobíjení výhody dvě - dobíjení napájecího článku začíná při již menším světle, tudíž Eco-Drive nepotřebuje tolik světla a Eco-Drive dokáže podržet více energie ve svém napájecím článku - a to až 9 měsíců. Nevýhoda Eco-Drivu je vyšší pořizovací cena hodinek s touto výhodou jak hodinek se solárním dobíjením. Systém Eco-drive používá výhradně značka Citizen.

Systém Eco-drive obvodovým kroužkem
   Nový systém Eco-Drive - světlo je přijímáno obvodovým kroužkem číselníku
Elektornický systém Eco-Drive
           Původní systém Eco-Drive - skrz číselník se nabíjí solární článek 
 

Vyberte si cenové rozpětí Potvrdit toto rozpětí
 
 
Náš obchod a kudy k nám | Kontakty
Hodinky - Hodinářství  zlatnictví  Jihlava
zavřít

Informace e-mailem

Chcete-li dostávat pravidelně informace o novinkách, akcích a slevách na e-shopu hodinky-damske-panske.cz, registrujte se do našeho newsletteru zadáním své e-mailové adresy do políčka níže.