Hodinky Ball

Hodinky Ball mají na svém kontě několik patentů přímo ovlivňující komfort a kvalitu automatických hodinek. Tato Švýcarská značka opravdu pracuje na technickém zdokonalování svých strojků a v konečném důsledku i celých hodinek. Výsledkem jsou hodinky vysoké úrovně mnohdy podpořené technickým zlepšovákem, který oddělí daný model od ostatních hodinek včetně konkurenčních značek.
Pánské hodinky Ball oplývají rozmanitostí tvarů a barev. Najdeme zde sportovní modely, sportovněelegantní ale i čistě elegantní. Ball je značka, která má záběr na všechny designy, které se mužům líbí.
Dámské hodinky Ball nemají sortiměntem zase takový výběr jako pánské, zato tato značka vybrala opravdu pečlivě takové modely, které ženám na jejich malých a jemných zápěstích opravdu sedí.
A nyní trošku k historii této švýcarské značky. 18. dubna 1891 se stala v Americe tragická nehoda dvou vlaků. Příčina této nehody byla nepřesnost hodinek jednoho ze strojvedoucích. Proto se hlavní Americká železniční společnost rozhodla, že pověří hodináře Webstera Claye Balla, aby stanovil přísná pravidla pro měření času na hodinkách všech zaměstnanců železnic. Webster Clay Ball založil skupinu s názvem BALL Time Service, která měla za povinnost kontrolovat a udržovat maximální přesnost železničního řádu. S 1.800 inspektory tuto práci vykonávali velmi svědomitě a pracovní náplň spočívala v pravidelné kontrole hodinek všech zaměstnanců železnic. Požadavky na přesnost a spolehlivost hodinek hodináře Balla byly tak vysoké, že v roce 1973 inspirovaly Švýcarskou společnost pro vytvoření dodnes nejpřesnějšího certifikátu COSC. Ball tedy vytvoři tak přísné podmínky pro přesný čas, že Švýcaři šli a vytvořili institut pro kontrolu a seřízení strojů s názvem Swiss Society of Chronometry, zkratkou dnes COSC.
 Hodinky BALL se ale i dnes vyznačují něčím navíc. Například Ball vytvořil ochranu proti nárazům hodinek a to jak rotoru, tak vlásku. Jak známo, nejchoulostivější součástky v hodinkách s automatickým nátahem jsou vlásek stervačky a rotor. BALL umí zablokovat rotor do stabilní pozice proti nárazu, stejně tak umí ochránit vlásek proti zaskočení také díky nárazům. Další, čím tato značka disponuje, jsou 24 hodin svítící ampulky v ručičkách a indexech, což majiteli zaručí krásné čtení času během celé noci. Další specialitou je ochrana korunky u vodotěsných hodinek. Ball jse zkrátka inovátorská značka.

Řadit podle: ceny Vzestupně Sestupně | názvu Vzestupně Sestupně
Potvrdit toto cenové rozpětí
Hodinky otevřít stiskem kolečka myši (filtr) nebo tlačítkem (e-shop)


Omlouváme se, ale zadaným parametrům nevyhovují žádné hodinky.Vyberte si cenové rozpětí Potvrdit toto rozpětí
 
 
Náš obchod a kudy k nám | Kontakty
Hodinky - Hodinářství  zlatnictví  Jihlava
zavřít

Informace e-mailem

Chcete-li dostávat pravidelně informace o novinkách, akcích a slevách na e-shopu hodinky-damske-panske.cz, registrujte se do našeho newsletteru zadáním své e-mailové adresy do políčka níže.